+48 22 364 15 15
00 - 867 Warszawa ul. Chłodna 51

O nas

Kilka słów o Europejskim Instytucie Ekspertyz Medycznych

Europejski Instytut Ekspertyz Medycznych powstał po to, by pomagać osobom dotkniętym poważnymi chorobami. Pomoc polega na zapewnieniu chorym dostępu do najlepszych lekarzy i ośrodków medycznych w Polsce i na świecie. Nie wszyscy lekarze mają równy dostęp do wiedzy medycznej, do najlepszych praktyk lekarskich czy też do najnowszych osiągnięć naukowych. Nie wszyscy lekarze pracują w jednakowo efektywnych systemach ochrony zdrowia czy też jednakowo dobrze wyposażonych ośrodkach medycznych. Z drugiej strony nie wszyscy pacjenci mają wiedzę o możliwościach w zakresie wymiany informacji, jakie daje im współczesny świat. Głęboko wierzymy, że dzięki naszemu powołaniu przyczyniamy się do zniwelowania tych różnic dla dobra ludzi chorych i poszkodowanych. Europejski Instytut Ekspertyz posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w świadczeniu usług drugiej opinii medycznej. Wg naszej najlepszej wiedzy nie ma drugiej firmy w Polsce, której podstawową działalnością jest druga opinia medyczna i która wydałaby więcej drugich opinii medycznych niż my.

Europejski Instytut Ekspertyz Medycznych jest zarządzany przez lekarzy, doświadczonych menedżerów z branży medycznej i finansowej, których połączył wspólny cel: zbudowania marki, która będzie referencją w kraju i zagranicą.

Misja firmy

Pomagać chorym w uzyskaniu dostępu do najlepszych lekarzy i ośrodków medycznych na świecie.

Cel firmy

Uczynić z drugiej opinii medycznej w Polsce obowiązkową procedurę w procesie diagnostycznym w przypadku zachorowań zagrażających życiu.

Zespół zarządzający

przyklad-foto

Sławomir Bilik

 

ukończył SGH na wydziale Finansów i Statystyki oraz podyplomowe studia Executive MBA w Rotterdam School of Management. Posiada 20 letnie doświadczenie na rynku ubezpieczeniowym. W latach 1996 – 2008 był Prezesem Zarządu AXA Assistance Polska, AXA Direct oraz Credit Agricole Ubezpieczenia na Życie. Doradzał jednocześnie Zarządowi Lukas Banku (dzisiaj Credit Agricole). Każdą z tych firm tworzył od podstaw, po to by je rozwinąć do dojrzałych struktur organizacyjnych. Jako pierwszy wprowadził produkt drugiej opinii medycznej na rynek Polski w 2004 r. Rynek usług zdrowotnych i systemy ochrony zdrowia to zagadnienia, które najbardziej go interesują. Od 2008 r. do 2014 r. poświęcił się zagadnieniom inwestycyjnym, kapitałowym oraz nieruchomościowym. Obecnie odpowiada za realizację strategii rozwoju EIEM zarówno w Polsce jak i zagranicą. Członek kilku rad nadzorczych. Włada biegle po francusku i angielsku. Ojciec trójki dzieci. Uprawia triatlon.
Paweł Bujarski EIEM

Paweł Bujarski

 

Studiował Prawo i Administrację na Uniwersytecie Warszawskim oraz Ekonomię na Politechnice Radomskiej. Od 1987 roku związany jest z rynkiem finansowym głównie w obszarze bankowości gdzie w latach 1996 – 2016 pełnił wysokie stanowiska menadżerskie w Powszechnym Banku Kredytowym, Banku Gospodarki Żywnościowej, PKO Banku Polskim, grupie kapitałowej Poczty Polskiej oraz w Banku Ochrony Środowiska. Członek kilku rad nadzorczych. Jest specjalistą w zakresie zarządzania sprzedażą, wieloletnim szefem zespołów sprzedażowych. Obecnie rozwija swoje kompetencje również jako trener biznesu i coach. Do zespołu EIEM dołączył w kwietniu 2016 jako odpowiedzialny za rozwój handlu.
foto-piotr

Piotr Stec

 

po ukończeniu studiów medycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, Dr Stec wyjechał na 10 lat do Wielkiej Brytanii gdzie ukończył specjalizację. W ciągu kolejnych lat miał możliwość kształcenia w najlepszych londyńskich szpitalach, między innymi w prestiżowych St Thomas' Hospital i St Marys Hospital. Od 2010 roku jest członkiem Królewskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników w Londynie (MRCOG) i posiada certyfikaty tego towarzystwa z zakresu uroginekologii i chirurgii laparoskopowej. Od powrotu do Polski w 2014 jest związany z EIEM oraz grupą Luxmed. Od początku kariery zawodowej Dr Stec zdobywał doświadczenie w organizacji i zarządzaniu. Podczas ostatnich dwóch lat specjalizacji pełnił funkcję lokalnego przedstawiciela lekarzy odbywających specjalizację z ginekologii i położnictwa. Był także odpowiedzialny za organizację pracy rezydentów koordynując grafiki pracy pomiędzy szpitalami zapewniając odpowiednią ilość czasu na trening oraz pracę kliniczną. Brał aktywny udział w konsyliach lekarskich na których omawiane są skomplikowane przypadki, układane nowe wytyczne oraz planowane strategie minimalizacji ryzyka klinicznego. Jest autorem publikacji medycznych oraz wytycznych. Zdobył też rozległe doświadczenie w zakresie projektowania i przeprowadzania audytu klinicznego oraz wprowadzania do praktyki medycznej określonych wytycznych. Regularnie bierze aktywny udział w spotkaniach mających na celu monitorowanie standardów. W EIEM odpowiada za obszar operacyjny, kontakty z zagranicznymi ośrodkami medycznymi i ekspertami. Współuczestniczy w budowie platformy do przechowywania danych medycznych, w budowie algorytmicznego systemu diagnostycznego i profilaktycznego.
foto-piotr-oledzki

Piotr Olędzki

ukończył Uniwersytet Medyczny w 1992 r. Specjalista w zakresie medycyny rodzinnej. Szkolenia i staże w Wielkiej Brytanii i Holandii. W latach 1993- 1998 pracował jako starszy asystent w Centralnym Szpitalu Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Zakładzie Medycyny Rodzinnej. W 1998 r. założył i zarządzał Medycyną Rodzinną, której był również współwłaścicielem. Do 2008 r. budował firmę medyczną od podstaw, planował i rozwijał produkty, w tym ubezpieczenia zdrowotne, zarządzał i rozwijał siecią placówek medycznych, dokonywał zakupów nowych podmiotów. W latach 2007-2009 członek zarządu Luxmed odpowiedzialny za rozwój. W latach 2009-2012 konsultant w branży medycznej. W latach 2012-2015 dyrektor Biura Obsługi Ubezpieczeń Zdrowotnych i Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych w Signal Iduna. W EIEM od marca 2015r. - odpowiada za rozwój ubezpieczeń zdrowotnych, uczestniczy w programie budowy systemów algorytmicznych do diagnostyki i profilaktyki online.