Zakres ochrony

Zdjęcie lekarza

Masz do wyboru dwa warianty:

  • podstawowy
  • rozszerzony

W obu przypadkach otrzymujesz dostęp do drugiej opinii medycznej, która ma na celu zweryfikowanie trafności pierwszej diagnozy, a także ustalonego planu leczenia.

Warianty różnią się zakresem chorób objętych ochroną. Zapoznaj się z nimi i zdecyduj, który jest dla Ciebie!

Zobacz warianty

Zadbamy o Twój komfort.
Zajmiemy się wszystkim. Od organizacji leczenia w ośrodku, który wydał drugą opinię medyczną, po transport do kliniki, potrzebne tłumaczenia i inne detale związane z całym procesem, którym nie będziesz musiał się przejmować, gdy zajdzie taka potrzeba.

Warianty drugiej opinii medycznej

Wariant Podstawowy


Nowotwory złośliwe, Udar mózgu, Guzy mózgu ,Przeszczepy głównych narządów, Kardiochirurgia, Niewydolność głównych narządów, Choroby wymagające amputacji kończyn, Infekcja wirusem HIV, Infekcja wirusem HCV, Sepsa

Wariant Rozszerzony


Wariant podstawowy +

Zawał serca, Kardiomiopatia, Choroby aorty piersiowej i brzusznej, Choroby tętnic szyjnych wymagające zabiegu operacyjnego, Schorzenia okulistyczne, Leczenie chirurgiczne padaczki, Choroba Alzheimera, Choroba Creutzfeldta-Jakoba, Choroba Huntingtona, Choroba neuronu ruchowego, Choroba Parkinsona, Choroba zakrzepowo zatorowa, Protezoplastyka stawów, rozległe uszkodzenie ręki, uszkodzenie stożka rotatorów, wszczepienie protezy całkowitej lub częściowej dowolnego stawu, Rozległe schorzenia ginekologiczne, Choroby zapalne jelit, Bakteryjne zapalenie mózgu lub opon mózgowo-rdzeniowych, Bakteryjne zapalenie wsierdzia, Ciężkie i przewlekłe choroby płuc, Ciężkie oparzenia obejmujące znaczną powierzchnię ciała, Guz lub inne patologie rdzenia kręgowego wymagające leczenia operacyjnego, Powikłania cukrzycy, Choroby mielodyplastyczne, Śpiączka, Utrata mowy, Utrata słuchu, Powikłania cukrzycy, Utrata wzroku

Zdjęcie lekarza

Historie naszych pacjentów

Agnieszka, 41 lat

Agnieszka, 41 lat

zauważyła podejrzanego guzka w lewej piersi


Agnieszka (41lat) zauważyła podejrzanego guzka w lewej piersi, który po biopsji okazał się wczesna formą raka (DCIS). Badania obrazowe potwierdziły brak inwazji nowotworu. Pacjentka skonsultowała swój przypadek w lokalnym szpitalu onkologicznym, gdzie zaproponowano jej usunięcie całej piersi czyli mastektomię. Z powodu młodego wieku i potencjalnie bardzo okaleczajacego zabiegu operacyjnego, który został jej zaproponowany, Agnieszka zaczęła szukać alternatywnych opinii na zaproponowany sposób leczenia. Poprzez ubezpieczenie wykupione przez pracodawcę miała dostęp do drugiej opinii medycznej. Komplet dokumentacji medycznej Agnieszki został przesłany do wiodącego specjalisty z dziedziny nowotworow piersi w Bostonie, który w ciągu tygodnia wydał opinię, że mastektomia w przypadku Agnieszki nie jest wskazana, ponieważ jej guz nie był inwazyjny. W zamian zaproponował lumpektomie czyli wycięcie samego guza z pooperacyjną radioterapią. Uzbrojona w opinie eksperta Agnieszka znalazła innego specjalistę, który wykonał zalecony zabieg oszczędzając pierś.

Bartek, 7 lat

Bartek, 7 lat

skarżył się na bóle głowy oraz miał zaburzenia równowagi


Bartek w wieku 7 lat skarżył się na bóle głowy oraz miał zaburzenia równowagi. Po kilku tygodniach w badaniu rezonansu magnetycznego (MRI) głowy zdiagnozowano potencjalnie zlosliwego guza mózgu powodującego wodogłowie. Bartek przeszedł operacje w trybie pilnym z wycięciem guza i założeniem zastawki odbarczajacej nadmiar płynu mózgowo rdzeniowego. W pooperacyjnym badaniu MRI okazało się, ze wycięcie guza było niecałkowite. Zaproponowano kolejny zabieg operacyjny, który był obarczony wysokim ryzykiem powikłań. Rodzice Bartka poprosili o druga opinie medyczną. Dokumentacja Bartka wraz z materiałem histologicznym guza została przesłana do eksperta w Massachusets General Hospital, który po zapoznaniu się z dokumentacja oraz ponownej analizie histologicznego materiału guza wydał opinie, że nowotwór jest o małym potencjale złośliwości i zamiast kolejnego zabiegu operacyjnego zalecił kontrolne badania MRI oraz chemio i radioterapię. Dzięki drugiej opinii wiodącego eksperta udało się uniknąć ryzykownego zabiegu i poprawić rokowania Bartka.

Ola, 34 lata

Ola, 34 lata

uskarżała się na okresowe objawy bólu


Ola ma 34 lata i od kilku lat uskarżała się na okresowe objawy bólu i osłabienia siły nóg i rąk oraz zaburzenia czucia. Po wielu wizytach u lekarzy została skierowana do neurologa. W badaniu neurologicznym odruchy ścięgniste były nieprawidłowe a badanie MRI przeprowadzone na zlecenie neurologa uwidoczniło subtelne zmiany w mózgu. Lekarz postawił diagnozę stwardnienia rozsianego i zaproponował terapię interferonem. Ze względu na potencjalne skutki uboczne terapii pacjentka wystąpiła o druga opinię medyczną. Historia choroby Oli wraz z badaniem MRI została przesłana do profesora neurologii w Chicago. W opinii eksperta zmiany w kolejnych skanach MRI zmiany w mózgu były bardzo nietypowe dla stwardnienia rozsianego oraz nie wykazywały żadnej progresji. Ekspert zanegował pierwotne rozpoznanie i zaproponował poszerzenie diagnostyki w kierunku chorób zapalnych drobnych naczyń krwionośnych oraz chorób autoimmunologicznych, które w efekcie pozwoliły postawić prawidłową diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie.