+48 22 364 15 15
00 - 867 Warszawa ul. Chłodna 51

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

O drugą opinię medyczną można poprosić na każdym etapie leczenia, w szczególności gdy diagnoza jest niejasna lub przed podjęciem ostatecznej decyzji na temat zabiegu operacyjnego i innych form inwazyjnej terapii.

Jeżeli dostęp do drugiej opinii medycznej zapewnia Twój pracodawca, szczegółowy zakres chorób jest zawarty w umowie. Jeżeli jesteś klientem indywidualnym, jesteśmy w stanie zapewnić pomoc w zdecydowanej większości przypadków chorobowych. W celu rozpoczęcia procesu prosimy o kontakt.

Nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące danej choroby. Przykładowe pytania mogą dotyczyć: poszerzenia diagnostyki o inne metody, zasadności i zakresu proponowanego leczenia zabiegowego, możliwych powikłań leczenia, alternatywnych metod leczniczych dostępnych w innych miejscach na świecie, dziedziczności choroby i testów które mogą to potwierdzić lub wykluczyć itp.

Nie. Druga opinia medyczna nie wymaga bezpośredniego kontaktu z ekspertem, jest wydawana na podstawie przesłanych do EIEM dokumentów, które po opracowaniu i przetłumaczeniu są przedstawiane wybranemu ekspertowi.

Opinia jest wydawana w języku lekarza-eksperta, natomiast opinia którą EIEM przekazuje pacjentowi jest profesjonalnie przetłumaczona na język polski.

EIEM nie informuje rutynowo lekarza, który wydał pierwszą opinię medyczną, natomiast zawsze doradzamy aby o fakcie wystąpienia o drugą opinie medyczną poinformować swojego lekarza. Ułatwia to uzyskanie pełnej dokumentacji medycznej oraz późniejszą konsolidację procesu leczenia.

EIEM posiada ciągle aktualizowaną listę najlepszych ośrodków medycznych i lekarzy-eskpertów z danej dziedziny medycyny. Nasze Konsylium Medyczne nadzoruje wybór ośrodków i ekspertów zapewniając dostęp do najwyższej klasy opinii medycznej.

Jeżeli dostęp do naszej usługi zapewnia pracodawca, to nie ponoszą Państwo żadnych dodatkowych kosztów. W przypadkach indywidualnych umów dotyczacych wykonania drugiej opinii medycznej koszt uzależniony jest od rozległości i złożoności danego przypadku. W celu dokładnej wyceny prosimy o kontakt.

Tak. EIEM oferuje wariant ochrony, który umożliwia uzyskanie drugiej opinii medycznej dla członków najbliższej rodziny. W celu sprawdzenia czy taka usługa Państwu przysługuje, prosimy o kontakt z pracodawcą. Istnieje rownież możliwość wykonania drugiej opinii medycznej dla członków rodziny na zasadzie umowy indywidualnej z EIEM.

Zwykle prosimy o przesłanie kopii dokumentacji w formie elektronicznej. Wytyczne na temat konkretnej metody przesłania dokumentacji przekaże lekarz EIEM koordynujący Państwa sprawę.

EIEM zachowuje najwyższe standardy w ochronie danych osobowych. Dokumentacja jest anonimizowana przed przesłaniem do naszych ekspertów medycznych. Szczegóły znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Druga Opinia Medyczna powinna być naturalną koleją rzeczy, 
a nie przywilejem dla wybranych.

Zapytaj o ofertę