Najczęściej zadawane pytania

Jakie pytania mogę zadać ekspertowi medycznemu?

Nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące danej choroby. Przykładowe pytania mogą dotyczyć: poszerzenia diagnostyki o inne metody, zasadności i zakresu proponowanego leczenia zabiegowego, możliwych powikłań leczenia, alternatywnych metod leczniczych dostępnych w innych miejscach na świecie, dziedziczności choroby i testów które mogą to potwierdzić lub wykluczyć itp.

Czy muszę rozmawiać z ekspertem medycznym osobiście?

Nie. Druga opinia medyczna nie wymaga bezpośredniego kontaktu z ekspertem, jest wydawana na podstawie przesłanych do EIEM dokumentów, które po opracowaniu i przetłumaczeniu są przedstawiane wybranemu ekspertowi.

W jakim języku będzie wydana druga opinia medyczna?

Opinia jest wydawana w języku lekarza-eksperta, natomiast opinia którą EIEM przekazuje pacjentowi jest profesjonalnie przetłumaczona na język polski.

Czy mój lekarz prowadzący dowie się, że proszę o drugą opinię medyczną na temat mojej choroby?

EIEM nie informuje rutynowo lekarza, który wydał pierwszą opinię medyczną, natomiast zawsze doradzamy aby o fakcie wystąpienia o drugą opinie medyczną poinformować swojego lekarza. Ułatwia to uzyskanie pełnej dokumentacji medycznej oraz późniejszą konsolidację procesu leczenia.

Jaki jest proces wyboru eksperta wydającego drugą opinię medyczną?

EIEM posiada ciągle aktualizowaną listę najlepszych ośrodków medycznych i lekarzy z różnych specjalizacji medycznych. Dobieramy eksperta kierując się nie tylko jego specjalizacją i doświadczeniem, ale również jego dokonaniami oraz publikacjami, aby jak najlepiej dopasować go do określonego przypadku medycznego.

Ile kosztuje wydanie drugiej opinii medycznej?

Najpierw sprawdzimy czy masz prawo do drugiej opinii medycznej w ramach posiadanych produktów ubezpieczeniowych i bankowych, wtedy nic nie będziesz musiał płacić. Następnie sprawdzimy – za Twoją zgodą oczywiście – czy Twój pracodawca gotowy jest sfinansować drugą opinię medyczną z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. W ostateczności będziesz musiał sam ją sfinansować i wówczas musisz liczyć się z kosztem ok. 10 tys. PLN

W jaki sposób mogę przesłać moją dokumentację do EIEM?

Zwykle prosimy o przesłanie kopii dokumentacji w formie elektronicznej. Wytyczne na temat konkretnej metody przesłania dokumentacji przekaże lekarz EIEM koordynujący Państwa sprawę.

EIEM zachowuje najwyższe standardy w ochronie danych osobowych. Dokumentacja jest anonimizowana przed przesłaniem do naszych ekspertów medycznych. Szczegóły znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.